
De kantine is vaak de gezelligste plek op kantoor. Voor muizen, mieren en fruitvliegjes is het ook de aantrekkelijkste plek. Wij leggen uit waarom de pantry zo’n makkelijk doelwit is en wat u eraan doet.
Waarom de kantine het eerste doelwit is
Op de meeste kantoren ligt er ergens een koekje, een kruimel of een restje uit de magnetron. Voor ongedierte is dat genoeg. Een kantine heeft vaak warmte, vocht en voedsel dicht bij elkaar. Dat is precies wat muizen en insecten aantrekt.
Veel kantoren letten wel op grote overlast, maar niet op de kantine zelf. Toch begint overlast vaak juist daar. Een half leeg pak koffie, een niet goed afgesloten broodtrommel of een prullenbak die ’s avonds blijft staan, is al genoeg voor een muis om op af te komen.
Van pantry naar de rest van het pand
Als muizen of insecten eenmaal de kantine hebben gevonden, blijven ze niet altijd op één plek. Ze zoeken verder naar plekken om te schuilen. Denk aan archiefkasten, serverruimtes of de ruimte achter een keukenblok. Wij schreven eerder over zilvervisjes in kantoren en archieven. Dezelfde warmte en vochtigheid die zilvervisjes aantrekt, speelt vaak ook mee rond de kantine.
Sinds meer mensen thuiswerken, staan sommige kantoren vaker leeg. Dat maakt het voor ongedierte makkelijker om zich ongestoord te vestigen. Wij gingen hier dieper op in bij het effect van thuiswerken op ongedierte.
Eenvoudige preventie die echt werkt
U hoeft niet drastisch te verbouwen om de kantine ongedierte-vrij te houden. Een paar vaste afspraken helpen al enorm. Sluit voedsel altijd af in gesloten bakken. Maak werkbladen aan het eind van de dag schoon. Laat de vaatwasser niet vol met etensresten staan tot de volgende ochtend. Leeg de prullenbak dagelijks, ook op vrijdag voor het weekend.
Kijk ook naar de bouwkundige kant. Kieren onder deuren, een niet goed afgesloten afvoer of een kapotte tochtstrip lijken onbelangrijk, maar zijn precies waar muizen en insecten naar binnen komen.
Wanneer een vast contract verstandig is
Bij kantoren met veel medewerkers, een kantine met warme maaltijden of een pand dat u deelt met andere huurders, loont het om ongediertebestrijding niet aan het toeval over te laten. Een vast controleschema signaleert problemen vroeg, voordat collega’s er last van krijgen of het zich verspreidt naar andere ruimtes.
Deelt u het pand met andere bedrijven? Dan is het belangrijk om vooraf duidelijke afspraken te maken. Lees hier wie verantwoordelijk is voor bestrijding in gedeelde kantoorpanden.
Benieuwd hoe wij kantoren in Groot-Amsterdam en Flevoland helpen? Lees ons overzicht ongediertebestrijding voor kantoren.